fbpx

Cześć,


dziś zaczynam pytaniem. Jest ono skierowane do kobiet, gdyż wszystko, co chciałabym powiedzieć Ci w tym temacie dotyczy mnie samej. Dlatego będę mówiła do kobiet.

Dokładnie takie samo pytanie zadawałam sobie jakiś czas temu. Myślałam, że cały proces stawania się korektorką jest bardzo skomplikowany i trudny. Wydawało mi się również, że praca w tym zawodzie nie jest opłacalna i że nie można się z tego utrzymać. Nie wiedziałam również tego, co powinnam zrobić, żeby zacząć i kto może mi w tym pomóc.

Często bywa tak, że gdy czegoś nie wiemy, to tego nie robimy. Zniechęcamy się już na starcie i nie próbujemy nawet dowiedzieć się czegoś więcej. Też tak miałam i również przez jakiś czas zapomniałam o tych moich rozterkach. Całe szczęście, że po jakimś czasie na swojej drodze zawodowej spotkałam odpowiednie osoby, bo dzięki temu jestem dziś korektorką. Czy to był przypadek?

Okazało się, że ta droga nie jest trudna i że fajnie pracuje się ze słowami. Co najlepsze – zleceń wystarczy dla każdego. Należy tylko tę drogę odnaleźć, co może nie być łatwe, jeśli się nie wie, w którą stronę iść, jeśli nie znamy tego pierwszego kroku. Z tego powodu jestem w trakcie tworzenia e-booka „Jak zostać korektorką”, który krok po kroku pokaże Ci właściwą drogę. Dam Ci gotową receptę, jak pracować ze słowami w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Zdradzę każdy szczegół, każdy krok, jak ja do tego doszłam. Podam Ci konkretne nazwiska osób, które Ci pomogą, wskażę konkretne kursy, szkolenia, które mogą Ci się przydać. Po przeczytaniu e-booka wszystko stanie się oczywiste i bardzo szybko będziesz również korektorką tekstów. Tak jak ja.

Kasia
Pracownia Korekty