fbpx

Cześć,

Dyslektyk to osoba, która ma problemy z czytaniem, pisaniem, rozumieniem tekstu. Co to oznacza? Przede wszystkim problemy z ortografią, przekręcanie słów, mylenie liter jako znaków graficznych. Jednym słowem – to, co napisze osoba z dysleksją, jest pełne błędów, często niezrozumiałe.

Takich osób jest bardzo dużo. Niektórym to schorzenie nie przeszkadza na co dzień, inni mają przez nie wiele problemów i wielkie obawy. Duża część dyslektyków jest autorami wspaniałych książek, e-booków, artykułów, wszelkiego rodzaju publikacji. Potrafią oni bowiem pisać ciekawym językiem, jednak z wieloma błędami. Mimo wszystko to nie wyklucza ich jako autorów wspomnianych tekstów. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby osoba z dysleksją wydała świetnie sprzedający się e-book. Jednak w procesie jego wydania przyda się właśnie korektorka, która poprawi to, co dyslektyk błędnie napisał.

I tu wkraczam ja. Dostaję ciekawy tekst i zabieram się do pracy: czytam go (niejednokrotnie kilka razy), wyłapuję wszelkie błędy, niejasności czy nieścisłości i poprawiam je.

 

Także spokojnie: nawet jeśli jesteś dyslektykiem, możesz wydać swoją książkę.

 

Pozdrawiam
Kasia
Pracownia Korekty